5 patarimai kaip išlaikyti vairavimo egzaminą

Jūsų vairuotojo pažymėjimas yra tarsi lengva gyvenimo būdo keitimo patirtis, tačiau tai taip pat yra didelė atsakomybė. Vairavimo egzaminas gali būti šioks toks nervų sužalojimas, tačiau yra būdų, kuriuos galite naudoti egzamino metu ir būti užtikrinti, kad pirmas vairavimo egzamino bandymas gali būti sėkmingas.

Taigi, prieš pradėdami eiti į vairavimo egzaminą, sužinokite šiek tiek apie kai kuriuos patarimus ir metodus, kuriuos galite pritaikyti savo situacijai ir garantuoti, kad jūsų variavimo testas bus išlaikytas.

1. Daugiau praktikos

Kaip ir su bet kokia užduotimi, kuo daugiau jūs tai darysite, tuo patogiau galėsite jaustis ir tuo geriau būsite pasiruošę susitvarkyti su užduotimi. Taigi, įsitikinkite, kad jūs praktikuojatės prieš egzaminą pakankamai laiko. Yra įvairių variantų tai padaryti. Prašykite draugų ar tėvų pagalbos.

Jūsų vairavimo partneris, kuris jums padės mokymosi metu (draugas, kolega ar jūsų vairavimo instruktorius), paskatins jus. Paprašykite, kad jie pažymėtų kiekvieną neteisingą juostos pakeitimą, kiekvieną posūkio signalą, kurio nenurodėte, kiekvieną aklą lauką ir t.t Jūs netgi galite nusistatyti kliūčių trasą tuščiose aikštelėse arba iš anksto patvirtintose vietose. Tada atkreipkite atsiliepimus ir konstruktyvią kritiką į naudingą, o ne įžeidžiančią.

Jūs taip pat nusisamdyti vairavimo mokyklos instruktorių papildomoms pamokoms. Nors tai gali jums kainuoti šiek tiek pinigų, tai gali būti verta patirties. Tai paruoš jus geriau, taip pat suteiks jums laisvę jaustis pasiruošus.

2. Studijuokite taisykles (KET)

Vienintelis dalykas, galbūt toks pat svarbus kaip ir realus praktikos laikas, yra kelių eismo taisyklių ir įstatymų supratimas. Taigi, kuo geriau  pažįstate kelio taisykles, tuo labiau tikėtina, kad jūs atsiminsite taisykles už automobilio vairo. Jūs taip pat turėsite daug daugiau pasitikėjimo, jeigu mokėsite KET taisykles, Visi šie bruožai kartu yra tikras ir geras būdas pasiekti vairavimo egzamino sėkmę.

3. Stenkitės nesinervuoti ir atsipalaiduoti

Nepriklausomai nuo to, koks tu geras esi, jeigu nervai įstumtų į nepatogią situaciją, gali atrodyti, kad pamiršote viską, ką žinojote iki šiol. Būtina stengtis nusiraminti prieš vairavimo egzaminą, nors tai yra itin sunku. Netgi įvairių sričių ekspertai gali nervinio poveikio auka ir prarasti drąsą ar sugebėjimus. Taigi, įsitikinkite, kad esate mažiau susijaudinęs dėl testo, ir jūs greičiausiai išlaikysite lengviau nei tikėjotės.

4. Pasiruoškite išlaikyti egzaminą

Taigi, naktį prieš egzaminą peržiūrėkit KET ar netgi išvažiuokite dar kartą bent vienu iš kelių maršrutų. Tada, bus ganėtinai lengva pasiruošti sėkmei. Pasirūpinkite, kad dieną prieš valgytumėte gerai ir eitumėte miegoti gerokai anksčiau – pailsėkite. Tai perduodama į kitą rytą ir dieną.

Ryte pabandykite pasivaikščioti ar atlikti lengvus pratimus. Tokiu būdu jūsų smegenys atsipalaiduos ir bus pasiruošusios išlaikyti vairavimo egzaminą. Jeigu turite laiko iki egzamino pradžios, daugiau praktikos, pasimokykite bei pašalinkite negatyvias mintis.

5. Ieškoti patarimų iš kolegų

Paklauskite draugų ar kolegų patarimų apie vairavimo egzaminą. Galbūt pažįstate tą, kuris neseniai išlaikė šį testą? Jei taip, diskutuokite su juo – diskusija padės atsipalaiduoti ir nusiteikti sėkmei vairavimo egzamino metu. Negana to, gal jūsų draugas ar šeimos narys turės papildomų patarimų kaip atsipalaiduoti ir nuteiks bei paruoš jus sėkmei.

Tačiau yra vienas didelis NE. Kaip teigia kaip-uzsidirbti.lt tinklapio vadovas Linas N., „niekada nemėginkite duoti kyšio egzaminuotojui“. Pasak Lino, tokia praktika yra  neigiama, dauguma egzaminuotojų gavę kyšio pasiūlymą įsižeidžia ir yra linkę nepraleisti jūsų egzamino metu.  Pasikliaukite savo žiniomis bei įgūdžiais. Sėkmės egzamine!