Kaip nesijaudinti prieš praktinį vairavimo egzaminą?

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų iki 18 metų, kuris nesvajotų apie vairavimo teises bei nuosavą automobilį. Dauguma jaunuolių dar nesulaukę 18 metų registruojasi į vairavimo mokyklas turėdami vieną tikslą – sukakus 18 metų išlaikyti taip ilgai lauktą ir svajotą vairuotojo pažymėjimą.

Šis straipsnis skirtas tiems, kurie dar tik planuoja laikyti praktinį vairavimo egzaminą Regitroje ir nežino ko tikėtis. Pasiruošimas praktiniam vairavimo egzaminui yra tarsi proga išmėginti savo nervų tvirtumą ir kaip sugebate reaguoti į stresines situacijas. Jeigu jūs jau išlaikėte vairavimo egzaminą arba dar tik ruošiates laikyti ir galvojate, kad čia nėra ir negali būti jokios įtampos, spaudžiu jums dešinę, na, o kitiems 95 procentams skaitytojų parengiau keletą patarimų kaip šį nervinį impulsą nuraminti ir tinkamai nusiteikti egzaminui.

Susipažinkite su vairavimo egzaminu detaliau

vairavimo egzamino kliūtys

Kaip ir bet koks kitas egzaminas, taip ir vairavimo egzaminas reikalauja papildomo pasiruošimo. Būkite tikri, kad vairavimo pamokos su instruktoriu nepraėjo veltui. Po paskutinės vairavimo pamokos jūs turite jaustis taip, kad galėtumėte pats išvažiuoti į gatvę be niekieno priežiūros ir jums nekiltų jokių sunkumų kelyje. Kitaip tariant, turit jaustis pilnavertis eismo dalyvis, nepasimesti stresinėse situacijose, greitai reaguoti į įvykius gatvėje, užgesus automobiliui mokėti staigiai jį užkurti nesukeliant avarinės situacijos bei svarbiausiai – jaustis užtikrintai. Jeigu galvojate, kad viską sugebate, paklauskite dar savo instruktoriaus, ką jis mano apie jūsų vairavimo įgūdžius ir jeigu atsakymas bus, kad esate pasiruošęs – galite registruotis vairavimo egzaminui. Jeigu atsakymas neigiamas, privalote nusipirkti papildomų vairavimo pamokų. Šias pamokas galite pirkti pagal savo norą, likdami pas tą patį instruktorių arba ieškotis naujo, tai jūsų sprendimas. Kartais naujas instruktorius gali būti papildoma motyvacija greičiau taisyti savo klaidas bei kartu parodyti savo vairavimo įgūdžius kitam žmogui. Na ir pagaliau jeigu instruktorius patikins, kad galite laikyti vairavimo egzaminą, galite registruotis.
Svarbu kaip įmanoma labiau susipažinti su vairavimo egzaminu. Prieš egzaminą būtinai su draugais ar tėvais nuvažiuokite į Regitros, vairavimo egzamino pobūdžio, mokymų aikšteles, atlikite ten visus pratimus kol viskas bus idealu.

Likus kelioms dienoms iki egzamino nuvažiuokite į Regitros filialą ir apžiūrėkite patalpas, aikšteles, automobilius bei stebėkite kaip vyksta vairavimo egzaminai ir žmonių reakcijas. Tikriausiai jūs išsiskirsite iš aplinkos, kadangi, kaip tradicija, laukiančiųjų eilėje rasite perbalusius ir išsigandusius žmones – taip būna. Pabuvimas tokioje aplinkoje bei žinojimas, kad jums dar nereikės laikyti egzamino turėtų jus nuraminti.

Paskutinis pasiruošimas egzaminui

Tikriausiai pats geriausias patarimas ką reikėtų daryti, kad nesijaudintumėte prieš vairavimo egzaminą ir išlaikytumėte jį iš pirmo bandymo – egzamino dieną, prieš pat egzaminą, likus kelioms valandoms užsisakykite paskutinę pamoką su privačiu instruktoriu ir paprašykite, kad pravažiuotumėte kartu Regitros maršrutais. Tai yra pats geriausias dalykas, kadangi po to, egzamino metu, šie keliai nebus svetimi, o klaidos kurios galėjo nutikti egzamino metu, tikriausiai nutiks privačioje pamokoje, o instruktorius padės jums jų daugiau nekartoti.
Nesvarbu ar jūs teisės laikote su mechanine pavarų dėže ar su automatine, o gal jums teisės reikalingos mikroautobusui arba krovininiam automobiliui,  svarbiausia – nusiteikimas. Nenustebkite jeigu kojos pėda drebės ant sankabos pedalo egzamino metu. Taip būna beveik visiems. Susikaupkite, apvažiuokite kelis apšilimo ratus ir pirmyn. Neišsigąskite jeigu automobilis užges ar padarysite kelias smulkias klaidas – svarbiausia jog tai nebūtų kritinės klaidos. Mėginkite palaikyti pokalbį su egzaminuotoju, kitiems žmonės šnekėjimas padeda atsipalaiduoti. Vairavimo egzaminas nėra kažkas neįveikiamo ir baisaus, tik nesinervuokite.